Ako som už písala o eSIM a eSIM na cestovanie do zahraničia v tomto článku, OneSimCard je jedna z mnohých spoločností ponúkajúca paušály pre každého cestujúceho. Okrem eSIM ponúkajú aj klasickú plastovú SIM kartu. V tomto blogu sa zameriam na postup, ako si vytvoriť nový účet, vybrať si produkt a kúpiť si eSIM plán.
Upozornenie: Niektoré odkazy v tomto článku obsahujú odkazy na partnerské produkty. Ak klikneš na odkaz a kúpiš si akúkoľvek službu, môžem získať malú províziu (bez ďalších nákladov pre teba). Pomôže mi to s prevádzkovaním tohto blogu.
Typy paušálov
Na oficiálnu stránku OneSimCard sa dostaneš kliknutím na tento odkaz. Stránka mi veľmi pripomína leteckú spoločnosť Ryanair pre svoje farebné zladenie do žlto-modra a pôsobí rovnakým dojmom.
Po načítaní webovej stránky sa zobrazia rôzne produkty vrátane tradičných SIM kariet a eSIM. V tomto článku sa zameriam len na eSIM karty, ale presne ten istý postup platí aj pre tradičné SIM karty.
Ponuka paušálov je pod produktom s názvom “International SIM Card” (medzinárodná SIM karta). Všetky paušály v ponuke sú predplatené alebo kreditné paušály. To znamená, že vždy treba mať kredit (peniaze) na účte.
Na rozdiel od iných poskytovateľov eSIM produktov, ktorých som spomenula v tomto článku, OneSimCard “International SIM Card” má pridelené aj európske alebo americké mobilné číslo. V tomto prípade je možné volať alebo prijímať hovory a textové správy (SMS). OneSimCard je skvelá voľba v prípade, že potrebuješ tieto služby počas cestovania.
Po kliknutí na “International SIM Card” sa zobrazia 4 možnosti:
- Universal SIM
- Expedition SIM
- eSIM World
- eSIM Asiana
Keďže tento článok je o eSIM, tak sa zameriam na eSIM World and eSIM Asiana. Na prvý pohľad sa zdá, že oba produkty sú úplne rovnaké. Po porovnaní oboch popisov som zistila, že je tam predsa len rozdiel. eSIM World ponúka zadarmo prichádzajúce hovory na pridelené európske číslo a odchádzajúce hovory sú za 25 amerických centov za minútu. eSIM Asiana ponúka extra lacné tarify pre Áziu a Oceániu.
Na rozdiel od konkurentov, tu treba platiť za eSIM. Obe eSIM (World a Asiana) majú rovnakú cenu $9,95. Pred kúpou si dôkladne prečítaj popis oboch produktov a uisti sa, že budeš môcť využívať tento produkt v destinácií, kde plánuješ vycestovať.
Vytvorenie účtu
OneSimCard “International SIM Card” má pridelené aj telefónne číslo, treba vyplniť viac údajov:
- Meno (First name)
- Priezvisko (Last name)
- Business name – nechaj voľné
- Email treba zadať dvakrát do políčok “Email” a “Retype email”
- Heslo treba zadať dvakrát do políčok “Password” a “Retype password”
- Telefónne číslo treba zadať do políčka “Mobile Phone” a “Daytime phone” treba nechať prázdne.
- Potom už len vyber, ako si sa o nich dopočul/a/i “How did you hear about us?”
Mobilní operátori celosvetovo bojujú proti podvodom a nevyžiadaným hovorom (volania z neznámeho čísla). Podvodníci a automatické hovory často volajú z čísla, ktoré sa tvári ako domáce (alebo aj miestne) číslo. V mnohých krajinách preto zo zákona treba overiť totožnosť majiteľa telefónneho čísla.
Kúpa OneSimCard eSIM
Po výbere eSIM World alebo Asiana treba kliknúť na “Buy Now”, čím sa stránka presmeruje na nákupný vozík (Shopping Cart). V mojom prípade som vybrala eSIM World.
Tu je možnosť vybrať si dátový paušál (Data Plans) po kliknutí na šípku vedľa “I will add data plan later” alebo zaplatiť za eSIM (“Proceed to Checkout”) a vybrať si dátový paušál neskôr.
Dátové paušály (Data Plans) sú rozdelené do niekoľkých zón: Zone A, Zone B, Zone Giga… Každá zóna je pre určité krajiny (countries), ktoré sa zobrazia po kliknutí na číslo za názvom zóny alebo otáznika vedľa “Data Plans”. Dôkladne skontroluj tento zoznam predtým, než si daný dátový paušál kúpiš.
Po kliknutí na “Proceed to Checkout” sa buď treba prihlásiť alebo vytvoriť si nový účet.
OneSimCard ponúka dve možnosti, ako zaplatiť:
- Použitím kreditnej alebo debetnej karty
- Použitím “Onesimcard Money Fund”
OneSimCard Money Fund
OneSimCard Money Fund je v podstate kredit, ktorý si môžeš dobiť kedykoľvek. V tomto prípade, okrem kreditných a debetných kariet je podporovaný aj PayPal, či Bitcoiny. Zatiaľ je to jediná spoločnosť, čo som videla, že podporuje platby v kryptomenách.
Zaplatenie
Po zaplatení ti príde potvrdenie na email, kde sa OneSimCard poďakuje za kúpu. Zároveň oznámia, že spracovanie objednávky trvá jeden pracovný deň. Prišlo mi to trošku divné, že musia spracovať objednávku. Pravdepodobne je to spojené s overením údajov kvôli prideleniu mobilného čísla.
Netrvalo to dlho a po 10 minútach mi prišiel email s potvrdením o spracovaní objednávky, a detailným postupom na nainštalovanie eSIM profilu.
Podporované telefóny
S rastúcou popularitou tejto technológie je na trhu čoraz viac telefónov a tabletov, ktoré ju podporujú. Pri kúpe telefónu sa treba informovať u predajcu, či telefón podporuje eSIM. OneSimCard tím pripravil zoznam podporovaných telefónov, ktoré nájdeš pod položkou “Overview” v popise eSIM World alebo eSIM Asiana.
Inštalácia OneSimCard eSIM
Postup, ako si nainštalovať OneSimCard ti príde mailom.
Prihlás sa do svojho účtu z iného zariadenia. Choď na “Recharge” menu a následne klikni na “View QR code” link.
Tu sa postup líši podľa typu zariadenia. iPhony a telefóny s Androidom majú iné menu v Nastaveniach. Preto treba pozorne prečítať návod, ktorý prišiel emailom alebo kliknúť na “Installation Instructions” vedľa “View QR Code”.
QR kód môžeš naskenovať priamo z iného zariadenia. Ak máš len jedno zariadenie, treba QR kód vytlačiť a potom naskenovať. Na rozdiel od tradičných plastových SIM kariet, ktoré môžeš presúvať medzi zariadeniami, eSIM môžeš nainštalovať len na jedno zariadenie. OneSimCard povoľuje preinštalovanie eSIM na tom istom zariadení až 10 krát, v prípade, že sa vyskytol pri inštalácii problém.
Záver
Dúfam, že tento návod ti pomohol prelúskať sa stránkou OneSimCard a vybrať si vhodný paušál pre svoju nadchádzajúcu dovolenku. Ak máš ďalšie otázky, pridaj ich do komentov.